Duşakabin

Duşakabin

Duşakabin

Su ve köpük sıçramasını önlemek, banyo dekorasyonuna zarar vermemek

Duş perdeleri, banyo yaparken su sıçraması engellemek konusunda bir yere kadar işlevini sürdürebilir. Altta kalan boşluklar, su çarpması halinde perdenin havalanması, perde üzerinden akan suların yere damlaması gibi durumlar banyonuzu her duştan sonra temizlemenizi gerektirir. Halbuki duşa kabinler tamamıyla kapalı, su kaçaklarını imkansız hale getirecek şekilde dizayn edilmiş sistemlerdir. İç ve dış mekanı bir birinden tamamıyla ayırmak için kullanılan cam paneller kenar ve köşelerden sızdırmaz kauçuk veya plastik şeritler veya silikonla desteklenir. Su sızıntısı derdi olmadan rahatça banyonuzu yapıp, duştan çıktığınızda banyonun hala tertemiz olmasının keyfini yaşarsınız.

Kullanıcılara birbirinden şık ve modern banyo tasarımları sunmak

Gelişen teknoloji sayesinde ister cam isterse plastik türevi mika malzemeler kullanılmış olsun, banyo dekorunuza uygun, şık tasarımlı bir duşa kabine sahip olmak artık mümkün. Oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak ve hatta kendi seçeceğiniz şekillerde asimetrik duşa kabinlere sahip olmanız mümkün. Sınırsız renk ve desen çeşitlilikleri ile bir banyoda hayal edebileceğini her türlü tasarımı kullanımınıza sunar. Banyonuzu güzel bir ışıklandırma ve seçeceğiniz düz renk veya desende bir duşa kabinle görmelisiniz. İster ahşap görünümlü modellerle sade, klasik bir görünüm yahut isterseniz palmiyeli, yunuslu modellerle banyonuzda plaj havası yaratın. Duşa kabinlerin sunduğu çeşitlilikle önünüzdeki tek engel artık hayal gücünüz.

Isı ve buhar tasarrufunda, en üst düzey performans sergilemek

Banyoda soğuğa maruz kalmak ve üşümek gerçek bir baş belası olabilir. Merkezi ısıtması olan bir çok evde dahi banyolarda petek bulunmadığı için bu sorun a’dan z’ye bir çok evde kullanıcıların başını ağrıtmaktadır. Kendiliğinden ısıtıcısı olan kompakt kabin modelleri dışında sıradan duşa kabinler sıcak sudan dolayı ortaya çıkan sıcak hava ve buharın çok büyük kısmını hapsederek üşümenizi engeller. Duşa kabin sistemleri mıknatıs yardımıyla sabitlenen kapılar, kenarlara çekilen silikon ve fitillerin sağladığı yalıtım sayesinde az miktarda sıcak havanın bile dağılıp kaybolmasına fırsat tanımaz.

Anti-bakteriyel malzemelerle hijyenik bir atmosfer sunmak

Duşa perdeleri ister istemez maruz kaldıkları suyun bir kısmını emerek hapseder. Bildiğimiz üzere nemli ve ıslak kalan malzemeler bakterilerin üremesi için en uygun ortamlardır. Duşa kabinlerde kullanılan cam ve sertleştirilmiş plastik malzemeler gözeneksiz yapısıyla suyun yüzeyde tutunmasına dahi izin vermeyerek istenmeyen organizmaların türemesinin önüne geçer. Silikona dair endişelenen kullanıcılarımızın da içleri rahat olsun. Banyolarda özellikle solvent içermeyen silikon kullanılır. İnsan sağlığına hiç bir zararı olmayan maddelerin tercihine özellikle dikkat ediliyor, çünkü nemli ortamlarda zehirli maddeler havada çok daha hızlı çözünerek cilt ve nefes alma yoluyla vücudumuza giriş yaparlar.

Kullanım alanını genişletmek

Duşa kabinler sınırsız çeşitlilikte biçimde ve şekilde, her türlü banyoya maksimum uyumluluk göstermesi için üretilen sistemlerdir. Son derece dar banyolarda yer kazanmak açısından iki duvar veya kolon arasındaki modeller ile kullanışsız alanları doldurarak diğer eşyalarınız için yer kanabilirsiniz. Şeffaf, yarı şeffaf modelleri tercih ederseniz duşa kabinin iç kısmını da banyo görüntüsüne dahil ederek çok daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olursunuz. Kabinin çok az yer kaplamasını tercih eden kullanıcılar için se kare veya dairesel şekilde üretilmiş modeller minimum alan kullanarak maksimum şıklığı banyonuza kazandıracak.

Mahremiyeti sağlarken banyoların amacını da değiştirmek

Kabin olmayan banyolarda aşırı nemlenme en büyük düşmanınız. Yoğun nem banyoda bulundurması zorunlu, çamaşır makinası, saç kurutma makinası veya elektrikli ısıtıcı gibi aletlerin eskimesini %50 hızlandırır. Kabinler nemi ve suyu kabin haznesinde hapsederek elektroniklerinize zarar gelmesini engeller. Ayrıca banyo dolaplarınız farklı ev eşyalarının depolanması için de uygun olacaktır. Nemi çabuk hapsedip koku yapabilecek havlu, çarşaf vb. eşyalarınızı gönül rahatlığıyla banyonuzda saklayabilirsiniz. Buzlu, renkli cam veya  desenli paneller tercih ederseniz banyonuzu aynı anda birden fazla kişinin kullanımına da açmış olursunuz. Bir kişi duş alırken bir başkası lavabodan, aynadan gönül rahatlığıyla yararlanabilir.

Çok kısa sürede temizlik yapılmasına olanak verir.

Duş kabinleri suyu çok iyi hapsettikleri için sık sık banyonuzu temizlemenize gerek kalmaz. Yalnızca banyodan çıktığınız esnada üzerinizde kalan suyun damlaması yoluyla ıslanma meydana gelebilir. Bu sorunu da kabinin önüne koyacağınız basit bir pas pasla halledebilirsiniz. Ayrıca duşa kabinin kendi temizliğini yapmakta oldukça kolaydır. Ev ortamında her gün kullanılan basit temizlik malzemelerinden ve duş başlığının fışkırttığı basınçlı sudan yararlanarak bir kaç dakika içerisinde ilk günkü temizliğinden farksız bir kabininiz olacak.

Duşakabin /
Duşakabin /
Duşakabin /
Duşakabin /
Duşakabin / AQUANİL
AQUANİL