Banyo Dolabı

Banyo Dolabı

Banyo Dolabı

Her evin en dikkat çekici yeri, en güzel döşenmiş yeridir. Bu durum evlerimizin banyoları için de geçerlidir. Derli toplu, uyum içinde tasarlanmış bir banyo, içinde vakit geçirmekten zevk alınmasını sağlar. Banyolarımızdaki her nesne gibi banyo dolabı da banyolarımızın önemli bir üyesidir. Her sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkadığımız, makyaj yaptığımız ya da tıraş olduğumuz yer hem derli toplu olmalı, hem de göze hitap etmelidir. İşte bu nedenle banyo dolabı hayatımızın fark edilmeyen vazgeçilmezlerindendir. Bir banyo dolabı, tek başına bile zevklerimizi yansıtmaya yeter. Bazılarımız gelecekle ilgilidir ve modern tarzda bir banyo dolabı ister; bazılarımız ise geçmişten kopmamıştır ve evinin klasik mobilyalarına uygun bir banyo dolabı arar. Ekonomik olsun ve işimi görsün diyerek, sadece işlevsel bir banyo dolabı isteyenler ise detaylarla uğraşmayı istemezler.

Bu durumların hepsinde, temelde biz ve bizim dünyaya bakışımız vardır ve her ne kadar fark etmesek de, bir banyo dolabı bile bizi anlatabilir.

Birbirinden büyük ya da küçük farklara sahip birçok banyo dolabı modeli satmamızın temel nedeni, her insanın isteklerinin bir diğerinden farklılık göstermesi ve beklentilerin değişken olmasıdır. İster lüks birbanyo dolabı; isterseniz de sadece kullanışlı bir banyo dolabı ihtiyacınız olsun, biz isteğinizi çoktan yerine getirdik bile.  4 ana kategoride değerlendirebileceğimiz banyo dolabı modellerimizin tamamı uzun bir tasarım süreci sonunda ve çeşitli dayanıklılık testlerinden geçerek üretilmektedir.

Lake Banyo Dolapları: Banyo dolabı hem çok fonksiyonlu hem de uygun fiyatlı olsun istiyorsanız, lake banyo dolabı çeşitlerimiz size göre demektir. Birkaç parçadan oluşan modellere sahip olan lake banyo dolapları, genelde alt kısımda kapaklı dolap, orta kısımda lavabo ya da tezgah ve üst kısımda da ayna ve/veya dolaptan oluşmaktadır. Lake banyo dolabı çeşitlerinde renk seçenekleri de çok fazladır. Modern görünümü, özgün tasarımı, dayanıklı malzemesi sayesinde lake banyo dolabı tercih edildiğinde, uzun süre banyonuzda sizinle birlikte olacaktır.

Ekonomik Banyo Dolapları: Banyonuzda dolap koyabileceğiniz alan fazla geniş değilse, uygun fiyatlı bir dolap arıyorsanız ekonomik banyo dolabı çeşitlerimizi mutlaka görmelisiniz. Hem alan darlığına çözüm getirecek hem de maliyet açısından önemli farklar yaratacak banyo dolabı çeşidi olan “ekonomik banyo dolapları” sayesinde banyonuz modern bir görünüm kazanırken, yer sıkıntısının da üstesinden gelecektir. Ekonomik banyo dolabı çeşitlerimizde genellikle dayanıklı ve 1. sınıf MDF malzeme üzeri lake kaplama tekniği kullanılmaktadır. Birbirinden farklı tasarım ve kullanım amacına uygun ekonomik banyo dolabı modellerimiz, banyonuza ferah bir ortam sağlayacaktır.

Lüks Banyo Dolapları: Yeni bir eve taşındınız ya da yeni evlendiniz. Hayatınızdaki birçok şey gibi, banyo dolabı da artık yeni olmalı. Evinizdeki eşyaların görünümüne uygun ama aynı zamanda tasarımıyla da dikkat çeken bir banyo dolabı istiyorsunuz. Aradığınız bu banyo dolabı aynı zamanda çok da dayanıklı olmalı değil mi? İşte aradığınız banyo dolabını  “Lüks Banyo Dolapları” kategorimizde kesinlikle bulacaksınız. Özenle tasarlanmış, en kaliteli malzemeler kullanılmış ve kendine baktıran bu banyo dolapları, banyonuzdaki kalabalığı da ortadan kaldıracak şekilde tasarlandı. Birbirinden çok farklı modeller ve malzemeler kullanılarak üretilen “Lüks Banyo Dolapları” dayanıklılık ve gösterişi birarada bulunduran modellerin yanısıra, modern tasarımları ile olabildiğince sade banyo dolabı modellerini de içinde barındıran çeşitliliğe sahiptir.

Ahşap Banyo Dolapları: Hem kaliteli, hem gösterişli hem de ağırbaşlı bir banyo dolabı arıyorsanız ahşap banyo dolabı modellerimize bir bakın. İşçilik ve tasarım kalitesi bakımından oldukça üst seviyede olan ahşap banyo dolabı modelleri, banyonuzun görüntüsünü bir anda değiştirecek ve içeriye huzur katacak renklerde ve şekillerde tasarlanmıştır. Birkaç parçadan oluşan ahşap banyo dolabı modelleri aynı anda birçok fazlalığı banyonuzdan toparlamınızı sağlar. Farklı malzemelerden ve ağaçlardan üretilen ahşap banyo dolabı modellerinde, bir banyo dolabının taşıyabileceği en fazla özellik birarada sunulmaktadır. Doğal ahşabın sıcaklığını seven müşterilerimiz için tercih edilecek cinsten bonyo dolabı modelleridir.
 

Bir banyo dolabı “ahşap banyo dolabı” olarak tanıtılırken bir diğer banyo dolabı ise neden “lake banyo dolabı” olarak tanıtılır? İki banyo dolabı da aynı malzemeden üretilmiyor mu?

Siz banyonuz hakkında bilgi sahibisiniz; biz ise o banyoya en uygun banyo dolabı hakkında bilgiye sahibiz ve bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedik…

Banyo dolabı üreticileri, ürettiği banyo dolabı çeşitlerini belirli sınıflara ayırmaktadır ve banyo dolabı üretiminde her sınıf için farklı uygulamalar kullanmaktadır. Aşağıdaki malzemeler, banyo dolabı üretiminde kullanılan malzemelerdir.

MDF: İngilizce “Medium Density Fiberboard” teriminin kısaltmasıdır ve “Orta Yoğunlukta Lif Levha” anlamına gelmektedir. Ağaç liflerinin reçine kullanılarak birleştirilmesi işlemidir. Kolay kullanımı, çok işlevli olması ve dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle banyo dolabı üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır. Boyamaya uygun bir malzeme olan MDF, ağaç türlerine göre daha düşük maliyetlidir ve banyo dolabı gibi mobilya işlerinde sıklıkla kullanılır
Ahşap Kaplama: Çeşitli sert ağaçlardan çok ince şekilde kesilmiş, yontulmuş ya da soyulmuş olarak hazırlanan levhadır. Genelde, banyo dolabı üretimi sırasında MDF malzemenin üzerini kaplayarak daha estetik bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılır. Özellikle Venge, Meşe, ceviz gibi terimler ya da kelimelerle ifade edilebilir.
Masif: Mobilya üretimindeki anlamı “ağaç” ile eşdeğerdedir. Banyo dolabı üretiminde kullanılan “masif” teriminin tam karşılığı ise, başka hiçbir malzeme kullanılmadan o parçanın ağaçtan üretilmiş olmasıdır. Özellikle lüks banyo dolabı seçenekleri arasında yer alan “masif” malzeme, işçiliği ağır ve daha fazla dikkat gerektiren bir malzemedir.
Melamin: Darbelere dayanıklı bir malzeme olduğu için banyo dolabı imalatında tercih edilir. Bazı kimyasal işlemlerden geçirilen kağıdın verniklenmesi ile elde edilir. Çizilmelere, vuruklara karşı dayanıklılığı yüksektir. Ahşap malzemeye oranla, köşe dönüşleri için daha uygun bir malzemedir.
Lake: Bir çeşit ciladır. Genellikle modern tasarımlara sahip, düz yüzeyli banyo dolabıüretiminde kullanılır. Her rengin kullanılmasına olanak sağlayan lake, ilk olarak Çin’de kullanılmıştır ve 17. yüzyılda Avrupa’da kullanılmaya başlanmıştır.

Banyo Dolabı / AQUANİL
AQUANİL
Banyo Dolabı / GÜRAL VİT
GÜRAL VİT
Banyo Dolabı / CREAVİT
CREAVİT
Banyo Dolabı / ORKA
ORKA