Armatür

Armatür

Armatür

Hayatımızın en önemli parçası olan suyu bize ulaştıran, özellikle mutfak, banyo ve lavabo gibi suya en çok ihtiyaç duyulan yerlerde görülen armatürler, son zamanlarda ileri teknoloji oldukça da kullanışlı modelleriyle aynı zamanda estetik bir görselliğe de sahip. Armatürlerin en büyük özelliği sıcak ve soğuk su ayarlama başlıklarıdır. Özellikle banyoda duş alırken su sıcaklığını isteğimize göre kolayca ayarlamaya yaramakta, yine bu özeliği kış günlerinde ellerimizi soğuktan korurken bulaşık esnasında da oldukça işe yaramaktadır. Armatürler, genel olarak herkesin bildiği ismiyle musluklar, oynar, tek ve çift başlıklı olabilmektedir ve tuvalet musluğu, taharet musluğu, çamaşır-bulaşık makinesi musluğu, bahçe musluğu, lavabo musluğu, eviye musluğu, bide musluğu  gibi çeşitleri vardır. Kaynak: Armatür Nedir Nerelerde Kullanılır

Armatürün Kullanım Alanları

Armatür günümüzde banyo veya mutfağın dizaynına ve dekoruna göre şekillenmekte, her firma müşterilerin farklı renk ve desen seçenekleri sunmaktadır. Lavabolarda duvara monte edilen muslukların yanı sıra ayaklı musluklar da oldukça sık kullanılmaktadır. Banyo muslukları monte edilirken, lavabonun genişliği ve yüksekliği, kullanılacak odanın genişliği ve biçimi göz önünde bulundurulur. Klasik musluk modellerinin yanı sıra fotoselli bataryalarla da karşılaşıyoruz. Bu bataryalar hassas yapısı ile bilinmekte, ışıklı uyarı sistemi ile çalışmaktadır. İyi ve kaliteli bir armatür, suyun basıncını, akış hızını kontrol eder ve bu akışın kontrollü bir şekilde sağlanması için özel mekanizmalara sahiptir.

Evinin her köşesine değer veren ve modern, şık bir görüntüyü arzulayan kişiler armatür tercihi yaparken yeni nesil olanları tercih ederler. Dizaynı ile dikkat çeken bu modeller mutfak ya da banyonun tasarımına uygun olarak üretilmekte, açma kapamadan armatürün şekline kadar her bir detayında modern bir çizgi taşımaktadır. Evde kullanılanların yanı sıra armatürlere sanayi bölgelerinde, iş yerlerinde, toplu yaşam alanları olan alışveriş merkezi, hastane, AVM tarzı kapalı alanlarda da ihtiyaç duyulur.

Armatür Çeşitleri

Armatür modellerine baktığımızda gün geçtikçe çeşitlerin zenginleştiği, bataryalara yüklenen işlevin arttığını görüyoruz. Özellikle iş yerlerinde kullanılan elektronik ve termostatik bataryalar, kullanışlılığının yanı sıra su ve elektrik tasarrufu sağlaması yönünden de oldukça tercih edilen armatürler modelleri arasında yer alır.

Armatür / E.C.A
E.C.A
Armatür / Adell
Adell
Armatür / GMS
GMS
Armatür / ARTI
ARTI
Armatür / NEWARC
NEWARC
Armatür / ORKA
ORKA
Armatür / Hansgrohe
Hansgrohe
Armatür / AQUAMİX
AQUAMİX